Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14058, Musím podat daňové přiznání?

Musím zahrnout druhý přivýdělek do 10 000 k HPP v daňovém přiznání?

28.4.2021 Daně

Dobrý den, v roce 2020 jsem byla do srpna studentkou a dělala jsem na DPP do 10 000 Kč měsíčně (s podepsaným růžovým prohlášením). Po ukončení studia jsem od září přešla na HPP u stejného zaměstnavatele, ale během následujících 2 měsíců jsem si ještě přivydělala na DPP u jiného zaměstnavatele (do 10 000/měsíc). Musím podávat daňové přiznání a je potřeba tam zahrnout i druhý přivýdělek do 10 000 k HPP?

Dobrý den,

do daňového přiznání je nutné zahrnout i příjmy z DPP, u kterých jste uplatňovala slevu na dani. Naopak není nutné zahrnout příjmy z DPP zdaněné srážkovou daní (bez uplatnění daňových slev). Přestože ve druhém případě nemáte povinnost zahrnout takové příjmy do daňového přiznání, může to pro Vás být výhodnější (pokud byste jinak nevyčerpala daňové slevy).