Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16474, Musím podat daňové přiznání?

Jak podat daňové přiznání za závislou činnost v případě nepravidelného zaměstnání a pobírání podpory?

17.1.2022 Daně

Dobrý den, v loňském roce 2021 jsem byla leden až březen řádně zaměstnaná, tj. na HPP, po té 5 měsíců v evidenci na úřadu práce, kde jsem pobírala podporu. Po té 14 dní opět zaměstnání, po té 2 a půl měsíce evidence na ÚP bez podpory, po té 20 dní zaměstnání na HPP, po té do konce roku evidence na ÚP bez nároku na podporu. Jsem povinna podávat daňové přiznání ze závislé činnosti? Popřípadě jak to mám udělat a co k tomu potřebuji? Moc děkuji za radu, hezký den.

Dobrý den,

máte povinnost podat přiznání k dani z příjmu za rok 2021 u místně příslušného FÚ do 31/3/2022. K vyplnění daňového přiznání budete potřebovat POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2021) od všech zaměstnavatelů. Dávka z úřadu práce není zdanitelným příjmem a do přiznání se neuvádí. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání