Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20403, Musím podat daňové přiznání?

Mám povinnost podávat daňové přiznání jako invalidní důchodce s příjmem z pronájmu? Zjistěte, kdo vám může s tím pomoci.

19.1.2023 Daně

Dobrý den, pobírám invalidní důchod 3. stupně a z důvodu nepříznivého zdravotního stavu nepracuji. Jsem členkou SVJ a mám příjem z pronájmu 5 500 Kč a dále ještě 3 200 Kč, tedy dohromady 8 700 Kč. Mám povinnost podávat daňové přiznání? Pokud ano, existuje někdo, kdo mi s tím může pomoci? Děkuji

Dobrý den,

8 700 Kč je váš měsíční nebo roční příjem? Máte-li roční zdanitelné příjmy nižší než 15 000 Kč, daňové přiznání podávat nemusíte. U vyšších ročních příjmů máte povinnost podat DP, ale s využitím slevy na poplatníka (30 840 Kč) reálně žádnou daň platit nebudete až do výše celoročního příjmu 205 600 Kč.