Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20866, Musím podat daňové přiznání?

Mám invalidní důchod, musím podávat daňové přiznání za rok 2022?

3.3.2023 Daně

Dobrý den, nutně bych potřebovala poradit, jestli musím nebo je lepší podávat daňové přiznání za rok 2022, když jsem při invalidním důchodu 2 st. pracovala do února na částečný úvazek. Od března jsem byla na úřadě práce, 5 měsíců jsem pobírala dávku a byla jsem tam hlášená do konce října. Od listopadu jsem byla jen doma na invalidním důchodu. Žádné pojištění ani jiné příjmy jsem neměla. Děkuji moc.

Dobrý den,

kolik jste si za leden-únor 2022 vydělala hrubého? Podepsala jste prohlášení poplatníka? Jak vysoká záloha na daň Vám byla sražena? Pracovala jste na DPP, DPČ nebo na řádnou pracovní smlouvu?