Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #8351, Může mi banka zrušit účet?

Může mi banka zrušit účet?, Běžný účet

24.12.2019 Běžný účet

Dobry den, Komercni banka po mne v sibenicnim terminu chtela dolozit danove priznani (duvod nevim) a na zaklade nedolozeni mi bez meho vedomi zrusila podnikatelsky ucet. Maji na to pravo? Banka se haji tim, ze mi poslali dopis, ale ja nic neobdrzel a z niceho nic mi zrusili ucet. Dekuji moc

Dobrý den,

na poskytování právních služeb není nárok. Pokud banka podmínila vedení podnikatelského účtu doložením daňového přiznání (což není nestandardní požadavek) a Vy jste tuto podmínku nesplnil, pak Vám banka účet zrušit mohla.