Jak se bránit proti nákladům za zastavení exekuce po ukončení insolvence?

Dobrý den, jsem po řádném ukončení insolvence. Na základě vydání rozhodnutí soudu a nabytí právní moci "Dlužník se osvobozuje od placení pohledávek zahrnutých do splněného oddlužení v rozsahu, v němž dosud nebyly uspokojeny" jsem požádala exekutory o zastavení exekuce. U dvou jsem neměla problém a jeden mi zastaví exekuce, ale požaduje po mě zaplatit 3 957 Kč, jako náklady za zastavení exekuce. Mám to zaplatit? Vyhrožuje mi, že pokud to nezaplatím, bude to po mě opět vymáhat exekučně. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud byla exekuce zahájena před schválením insolvence, pak si měl exekutor náklady na exekuci přihlásit jako pohledávku do insolvenčního řízení a Vy nejste povinen mu je nyní hradit (nepřihlášením pohledávky došlo k jejímu propadnutí).