Nákup na AliExpress, Ostatní

11.2.2023 Ostatní

Dobrý den, nakoupil jsem z Ali Expressu více věci. U jedné věci (kancelářské potřeby) mi přišlo od České pošty, že musí být celní prohlášení a oni mi ho za 150 Kč udělají. Nakupovaná věc je v hodnotě 60 Kč, DPH je již v ceně zboží při nákupu. Clo by být do 22 eur být přece nemělo ne? Ani se nejedná o tabák apod.

Dobrý den,

nejsem expertem na celní problematiku, ale mám pocit, že minimální hranice 22 EUR pro zásilky z Číny byla zrušena. AliExpress následně začal budovat své sklady přímo v EU a část zásilek nyní zasílá z EU (není nutné řešit clo). Část zásilek je zasílána nadála z Číny.