Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6825, Nebankovní půjčky a předlužení

Nebankovní půjčky a předlužení, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.6.2019 Půjčka

Pokračování dotazu č. 6823: Děkuji za odpověď pane Jermář. Myslela jsem, jestli to od těchto společnosti nelze zneužít tak, že by pak čerpala další úvěry na své jméno aniž by o tom nevěděla, lze to udělat? Z toho mám právě obavy, doufám že ji už žádná firma nepůjčí.

Dobrý den,

zatímco banky dodržují velmi přísné standardy pro nakládání s osobními daty, u menším nebankovních poskytovatelů úvěrů může být situace horší. Přesto by ke zneužití dat tímto způsobem nemělo dojít. Nebonitnímu klientovi nesmí půjčit ani nebankovní poskytovatel úvěrů (jinak by tím porušil zákon o spotřebitelském úvěru). Lze se pak domáhat zneplatnění úvěrové smlouvy. Ale mnohem lepší je půjčky aktivně nevyhledávat než doufat, "že mi někdo nepůjčí".