Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #21097, Nechtějí mi prodloužit nájemní smlouvu

Nechtějí mi prodloužit nájemní smlouvu, Reality

Sjednejte si hypotéku online
29.3.2023 Reality

Dobrý den, potřebují poradit co mám teď dělat, jak řešit situaci. Vlastnila jsem byt, ten jsem přes realitku prodala a v bytě jsem do dnes jako nájemník. mám smlouvu, kde se vždy když měla končit, dávaly dodatky. Řádně na účet majitelů posílám nájem a služby. Teď přišel nedoplatek vody, který je psaný na ně a já jim řekla, že potřebuji dodatek, jelikož mi teď v dubnu končí smlouva a že mi nedoplatek uhradí stát. Ale najednou mi majitelka řekla, že mi dodatek nedá, že to neodepíše. Mám smlouvu, platby platím na účet a teď mám tedy strach, že mi smlouvu neprodlouží, protože jsem tam prý načerno a kauci mi zpět nedají. Co mám teď dělat? Můžou mě vyhodit, když já vše platím a elektřina i plyn je na mě? Děkuji za radu, jsem s toho zoufalá.

Dobrý den,

byť platíte nájem řádně a včas a energie jsou psané na Vás, na prodloužení nájemní smlouvy není právní nárok. Majitel bytu Vám může smlouvu neprodloužit a byt využít jinak (pro vlastní bydlení, pronájem někomu jinému). Kauce by Vám měla být samozřejmě vrácena.