Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #8245, Neplatil jsem nájem, majitel mě vystěhoval

Neplatil jsem nájem, majitel mě vystěhoval, Reality

Sjednejte si hypotéku online
10.12.2019 Reality

Dobrý den, chtěl bych prosím poradit ohledně směnky. Od září 2016 jsem byl v podnájmu, před předáním klíčů od bytu a podpisu smlouvy o podnájmu jsem zaplatil kauci 4 500 Kč. Bohužel jsem pak neplatil nájem. V prosinci se se mnou setkal majitel bytu s tím, abych mu podepsal směnku na dluh z nájmu, což bylo za tři nájmy 13 500 Kč. Majitel dal do směnky částku 18 000 Kč s tím, že budu mít předplacený i leden. Jenže na konci prosince vyměnil zámek od bytu a nemohl jsem se dostat k mým věcem. Vím že za dluh si mohu sám, ale dluh na směnce není pravdivý, jelikož jsem leden nestrávil na bytě. Teď mi přišlo od jeho advokáta, že pokud nezaplatím, tak bude exekuce. Druhá věc, že do teď mi nevrátil majitel osobní věci a doklady od lékařů, co jsem měl na bytě. Jde z toho nějak vyjít, že bych zaplatil skutečný dluh a měl zpět své věci? Je to k dnešnímu dni 3 roky. Moc děkuji

Dobrý den,

s částkou 18 000 Kč bohužel nic nenaděláte, neboť podepsáním směnky jste uznal dluh v této výši (není to moc jak právně rozporovat). Zaplaťte neprodleně 18 000 Kč a požadujete své věci zpět (třeba i soudní cestou). Berte onen rozdíl (4 500 Kč) jako penále/úrok za zpoždění 3 roky. Pokud nezaplatíte, bude po Vás dluh vymáhán exekučně a k dluhu se připočtou i náklady na exekuční řízení (částka se pak může snadno zdvojnásobit).