Proč jsou moje peníze na účtu nad dlužnou částkou stále obstavené?

Dobrý den, mám u Fio banky dva účty. Oba jsou obstavené stejnou částkou. Poslal jsem celou částku na jeden z účtů,ale účty jsou pořád obstavené a banka mi drží i peníze co jsou přes dlužnou částku. 1. účet -např. dlužím 10 000 Kč, ty už jsou na účtě a jakékoliv další poslané peníze jdou do plusu. 2. účet - blok. částka 10 000 Kč, běžný zůstatek 3 000 Kč, disp. 0 Kč. Proč nemohu k penězům, které jsou přes? Díky moc

Dobrý den,

za co a komu přesně dlužíte - bance nebo někomu jinému? Pokud peníze dlužíte bance (a ta Vám zablokovala účet), pak požádejte banku o odblokování účtu. Pokud peníze dlužíte někomu jinému, který dluh začal vymáhat přes exekutora (a účty nechal zablokovat exekutor), pak je třeba o odblokování účtu požádat exekutora.