Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #20152, Odblokování účtu po insolvenci

Jak se zbavit blokace účtu po doplacení insolvence?

19.12.2022 Běžný účet

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně blokace účtu. Jsem 3 měsíce po doplacené insolvenci a stále mám od roku 2017 zablokovaný účet exekutorem, který nebyl ani u mě přihlášen do insolvence. U exekuce nejsem ani povinný. Je to dluh mé bývalé manželky. Jsme od roku 2017 rozvedeni a od roku 2010 máme rozdělené jmění (SMJ). Zajímalo by mě, jak se stále říká, že po doplacení insolvence je člověk u nás v republice čistý a ten kdo se nepřihlásil tak má smůlu  -nebo to jsou jenom plané řeči? Exekutor z Přerova prý musí požádat soud o uvolnění účtu. Vím selským rozumem že to je kravina a nevím co tímto sleduje. Jsem řádný občan a dluhy nebyly moje. Trpím za mojí bývalou ženu a myslím si, když už jsem podstoupil insolvenci, tak snad po 5ti letech bych už mohl žít jako člověk. Děkuji za reakci.

Dobrý den,

po úspěšném ukončení insolvence a prominutí dluhů jste skutečně čistý a můžete pokračovat v životě téměř bez omezení (po dobu dalších 5 let Vám nikdo nepůjčí peníze). Exekutor by Vám měl účet odblokovat co nejdříve - pokud tak neučiní, požádejte soud o zastavení exekuce. Už v průběhu insolvence jste mohl požádat o chráněný účet (exekutory nepostižitelný). Taktéž nemusíte čekat na exekutora a můžete si založit nový běžný účet u jiné banky.