Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3891, Omylem zasílaná platba

Omylem zasílaná platba, Platba

5.10.2017 Platba

Pěkný den, dostala jsem se do situace, kdy jsem zasílala měsíčně částku na jiný účet, než jsem měla. V tuto chvíli mám pouze číslo účtu, na které odcházely peníze z mého bankovní účtu. Je reálná možnost zaslané peníze dostat nazpět? Co pro to mohu udělat? Moc děkuji za zprávu. Ivana H.

Dobrý den,

kontaktujte svou banku, která vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se. Banky bohužel platby stornovat nemohou (neví, jestli byly platby oprávněné či nikoliv).