Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #1477, Platba na chybný kód banky

Platba na chybný kód banky, Platba

12.7.2014 Platba

Vážení, netuším, jak bych mohl napravit svůj velký omyl. Ze svého účtu 208376867/0600 jsem na účet 2200371198/2700 odeslal platbu ve výši 36.057,-Kč. Teprve nyní jsem se dozvěděl od příjemce, že mi udal špatný kód své banky. Platba měla být realizována na stejné číslo účtu, avšak s kódem banky 2010. Je nějaká možnost, jak platbu "stopnout", resp. hlavně nepřipsat na účet vedený ve Vaší bance? Pokud byla již transakce uskutečněna a platba byla příjemci ve Vaší bance připsána, mohu od Vás obdržet kontakt na dotyčnou osobu?
Děkuji Jiří Kchimel.

Dobrý den,
nejsme banka, ale bankovní poradenský portál, který pomáhá uživatelům vybírat banku a produkty pro jejich finanční situace.
Jestliže jste měl štěstí a cílový účet neexistoval, platba se Vám vrátí během 2-3 pracovních dní zpět. Jestliže jste měl smůlu a cílový účet existoval, kontaktujte svoji banku, která Vám zprostředkuje kontakt s majitelem chybně uvedeného účtu, resp. pomůže s výzvou o navrácení peněz.
Je to sice nepříjemná situace, ale je relativně rozumně řešitelná (stává se, banky jsou na to připravené). V případě, kdy majitel chybně uvedeného účtu nevyhoví výzvě o navrácení prostředků, je vhodné bez váhání podat žalobu o vrácení bezdůvodného obohacení. Soudy jsou rovněž připravené a na české podmínky to řeší nebývale rychle.

Pavel Strašák, Banky.cz