Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #6344, Platební karta a její majitel

Platební karta a její majitel, Banka

2.4.2019 Banka

Dobry den, poslala jsem syna na nakup s moji kartou do bankomatu (nakoupit a vybrat 1 500 Kč) do COOPu (bývala Jednota). Prodavačka mu nejdříve oznámila, že je karta cizí. Přitom na jméno neviděla, jen syn mou kartu strčil do přistroje, kde se karta načítá. To se prodavačce v pokladně nějak zobrazí, či ta karta je na jméno? Nakonec bylo vše v pořádku. Nakup i výběr. Jak mohla prodavačka zjistit, že karta není jeho, když PIN znal? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na přední straně karty je uvedeno jméno majitele karty (dále také číslo karty a datum expirace). I velmi zběžným pohledem je možné odhalit rozpor v pohlaví majitele karty a osoby, která se pokouší s kartou zaplatit (většina ženských příjmení končí "-ová").