Kde nejvýhodněji uložit peníze na horizont 3-5 let? Doporučení pro investici do podílových fondů

Investice se zhodnocením až 12%
13.1.2018 Akcie a investice

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kam je nejvýhodnější uložit peníze (500tis. -1 mil. Kč) na horizont 3-5let? Zvažuji podílové fondy. U jaké finanční instituce byste doporučoval investovat? Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji investovat jen do toho, čemu velmi dobře rozumíte. Milovník umění má šanci vydělat na umění, ekonom na finančním trhu a automechanik na veteránech. Investice je spekulací na výnos. Nikdy nemohou vydělat všichni. Někdo musí také prodělat. A to bývá zpravidla ten, který toho o daném oboru ví nejméně.

Nemáte-li velmi dobré znalosti finančního trhu, mnohaletou praxi a přesnou představu o tom, do čeho, kolik, jak a proč investovat, pak Vám nemohu tuto investici doporučit. Přece nesvěříte 0,5-1 mil. Kč do rukou přepážkového pracovníka na pobočce, kterého uvidíte prvně v životě.