Podnikání a daně, Daně

13.11.2022 Daně

Zdravím, mám par dotazů. Chci rozjet dropshipping v Americe. S tím že tam mám dodavatele, mám tam člověka co to bude propagovat atd. Oni tam zaplatí klasicky DPH, ale mně budou zákazníci platit na PayPal. Potřebuji i tak živnost popřípadě účet v bance? Nebo jak je to pak s daněmi? Co si pošlu na účet to daním a zbytek zůstane na PayPalu? Nebo nevím jak to je. Jinak jsem zaměstnán a student, tak nevím jak tam to je. Případně můžu uplatnit paušál na daň? Potřebuji vůbec živnost? Děkuji

Dobrý den,

na soustavnou činnost provozovanou za účelem zisku (podnikání) živnost potřebujete. Daní se zisk - rozdíl mezi výnosy a náklady. Není podstatné, jak Vám kdo zaplatí (na účet, přes PayPal, hotově, atd.) - do daňového přiznání se zahrnují všechny příjmy. Pro zřízení živnosti účet v bance potřebujete.