Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17385, Podpora v nezaměstnanosti

Jak správně zdanit příjem z podpory a nemocenského pojištění?

23.3.2022 Daně

Dobrý den, mohu poprosit o radu? Nikdy jsem si daně sama nedělala, během roku 2021 jsem byla ve dvou zaměstnáních a jednou jsem pobírala (1,5 měsíce) podporu od ÚP. Musím částku podpory přiznávat do daní a doložit potvrzení ? Také jsem byla nemocná a s covidem jsem byla přes měsíc doma. Též to musím doložit? Děkuji za rady, s pozdravem.

Dobrý den,

podpora v nezaměstnanosti není zdanitelným příjmem a do daňového přiznání se neuvádí. Stejné je to v případě nemocenské.