Investoři požadují zástavu domu nebo auta, ale já jsem dal splátku. Můžou mi tedy vzít peníze z účtu? Měl bych to nahlásit Policii?

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.2.2023 Půjčka

Pokračování dotazu č. 20612: Dobrý den, ještě se chci zeptat, prý to jsou investoři a splátku prý chtějí buď kvůli tomu, kdybych náhodou neplatil, tak aby to měli z čeho vzít. Chtěli buď zástavu domu nebo auta, ale já dal splátku,  takže myslíte, že mi nemůžou nic vzít z účtu určitě? A prý na to mají 28 dní na vyplacení peněz. Myslíte, že to mám nahlásit na Policii? Děkuji

Dobrý den,

půjčování peněz funguje tak, že žadatel o úvěr dostane půjčené peníze od věřitelů (nikoliv naopak, že žadatel o úvěr bude nejprve skládat zálohu na neplacení věřitelům). Opravdu se jedná o podvod, žádná skupina investorů Vám takto peníze nepůjčí. Podvodníci se z Vás jen snaží vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami. Na půjčování peněz máme banky - ne podezřelé emailové nabídky od neznámých cizinců (to je vždy podvod). Na Policii vše nahlásit můžete, ale šance na dopadení pachatelů je bohužel velmi nízká.