Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #15980, Podvodník si založil účet na mé jméno

Podvodník si založil účet na mé jméno, Běžný účet

30.11.2021 Běžný účet

Dobrý večer, je možné, aby si někdo založil účet v bance na mé jméno? Doklady ztraceny nebyly. Jedině komu dcera své doklady poslala mailem byla nebankovní společnost, u které zřizovala půjčku. Nyní zjistila, že někdo založil dva účty v KB, které jsou v debetu a jí přišla upomínka k zaplacení. Jak se bránit? Podat trestní oznámení?

Dobrý den,

podejte trestní oznámení a pro příště důrazně nedoporučuji sdílet své doklady s pochybnými poskytovateli nebankovních půjček. Na půjčování peněz máme banky. Pokud Vám banky půjčit nechtějí, dělají to pro vaše dobro (pravděpodobně byste nebyla schopna splácet a dostala byste se do exekucí či osobního bankrotu). Obcházet toto zamítnutí žádosti o půjčku u pochybné nebankovky ke štěstí nevede.