Práce na dvě DPP, Daně

23.5.2022 Daně

Dobrý den, jsem student do 26 let. Mám podepsanou DPP a prohlášení u zaměstnavatele A, vydělám si do 10 000 Kč/měsíc. Ráda bych si ještě našla jednu brigádu u zaměstnavatele B, také DPP, prohlášení bych zde nepodepisovala, protože u brigády A s prohlášením mám větší odměnu. U brigády B by na DPP bylo cca 3 000 Kč měsíčně. Mohu podat např. daňové přiznání, aby mi byly vráceny daně z brigády B? Případně je nějaké další omezení, které souběhu dvou dohod brání? Tím, že by to byli 2 různí zaměstnavatelé by mi měl zůstávat limit 300 h pro každého a 10 000 Kč pro každého, je to tak? Velice děkuji

Dobrý den,

vše je jak píšete. Limit 300 hod/rok a 10 000 Kč/měsíc pro odvody se vztahuje na zaměstnavatele, takže není problém v tomto módu pracovat pro více zaměstnavatelů souběžně. Sražené zálohy na daň z příjmu u zaměstnavatele B pořešíte daňovým přiznáním.