Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8102, Pravidelný a příležitostný příjem

Pravidelný a příležitostný příjem, Daně

M

Zdravím, mám práci a k ní si přivydělávám jako operátor chatu z domova. Nemám žádnou smlouvu. Ale chodí mi na účet pravidelně platby. Musí se to nějak danit?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

pravidelný příjem (na rozdíl od příležitostného do 30 000 Kč) je třeba uvést v daňovém přiznání a řádně zdanit. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Poplatky za předčasné splacení hypotéky straší spoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většině případů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu je mimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jaké banky jste si půjčili.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PM

#10598, Nebankovní půjčka bez příjmu, Půjčka, 2.7.2020

Dobrý den, vím že jedna o poněkud ožehavé téma a asi znám předem odpověď, ale jaký mate názor na nebankovní půjčky bez doložení příjmů? Nebudu udávat důvody půjčky, ale jen by mě zajímalo, jestli existuji důvěryhodné firmy nabízející tuto službu. Děkuji

Dobrý den, zákon o spotřebitelském úvěru bankám i nebankovním poskytovatelům půjček nařizuje před poskytnutím půjčky zkontrolovat bonitu žadatele (zda-li má dostatečný příjem, nemá jiné úvěry, není v insolvenci či exekuci, atd.). Pokud Vám kdokoliv nabízí půjčku bez doložení příjmů, činí tak v rozporu se zákonem (resp. využívá mezer v legislativě, kdy se zákon o spotřebitelském úvěru týká jen půjček od 5 000 Kč výše a jen fyzických osob - proto nebankovky často podmiňují úvěr sjednáním IČ nebo nabízejí menší půjčky do 5 000 Kč).  Cílem těchto nepoctivých společností je naopak půjčit někomu, kdo nebude schopen splácet, aby bylo možné na dotyčném vymáhat peníze exekučně po mnoho let (srážet peníze lze i z důchodů a sociálních dávek). A nejvíce se cílí na lidi vlastnící nemovitost.

Š

#10597, Hypotéka a půjčky, Hypoteční poradna, 2.7.2020

Pokračování dotazu č. 10595: Když si vezmu na splátky mobilní zařízení přes operátora, není to klasický úvěr, vše se splácí v rámci tarifu mobilního operátora, zda hypotéční banka bere tyto splátky v rámci tarifu jako úvěr, i když to úvěr není? Nikde se nepodepíše žádná smlouva o splátkách ani o pořízení mobilního zařízení v rámci tarifu. Nejedná se o úvěr ani půjčku, mobilní operátor poskytuje nově příchozím zákazníkům slevu na mobilní zařízení s měsíční splátkou bez navýšení ve výši cca 150-300 na zařízení. Mobilní zařízení je do konce splácení v majetku operátora. Toto je můj dotaz, zda banky posuzují jako zatížení splátku mobilního zařízení v rámci tarifu bez podpisu jakékoliv úvěrové smlouvy. Děkuji.

Dobrý den, takto zakoupený mobil bude mít spíše charakter služby než úvěru nebo nákupu na splátky. Banky obecně neposuzují pouze výši splátek za úvěry, ale celkově vaši finanční situaci. Pravidelný měsíční výdaj navíc ve výši 150-300 Kč nebude mít s příjmem 50 000 Kč na posouzení žádosti o hypotéku významný vliv.

TZ

#10596, Budoucnost bankovnictví, Banka, 2.7.2020

Dobrý den, co si prosím myslíte o budoucnosti bankovnictví z technologického pohledu? Prosadí se v dohledné době i v českém prostředí hlasoví asistenti pro řešení finančních problémů, získávání služeb a produktů nebo zadávání platebních příkazů? Děkuji, pěkný den

Dobrý den, implementaci těchto inovací vidím spíše ve vzdálenější budoucnosti. Letos se banky zaměří více na okamžité platby (zatím umí pouze 9 bank), digitalizaci back office procesů a s tím související snižování nákladů či redukci pobočkové sítě a přesun agendy do online prostředí. Trendem je také motivovat klienty k bezhotovostním platbám kartou (např. různými soutěžemi).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR