Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20209, Před lety jsem měl malý zisk

Před lety jsem měl malý zisk, Daně

30.12.2022 Daně

Pokračování dotazu č. 20206: Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď, na kterou nyní reaguji. Peníze se stále nachází na účtu služby Google AdSense, ne v bance. Protože tento účet prostřednictvím reklam už negeneruje zisk, tak je deaktivovaný, ale zůstatek si mohu nechat převést na bankovní účet. Zajímá mě, jak je to v tomto případě s daněmi (jde o částku v jednotkách tisíců korun a nejsem podnikatel). Děkuji za radu.

Dobrý den,

jednotky tisíc korun zisku vytvořeného před lety bych nyní neřešil. Správně se zisk daní v roce, ve kterém byl vytvořen (nikoliv až v momentě, kdy si jej vybíráte). Příležitostné příjmy do 30 000 Kč/rok se nedaní. V případě příjmů do 15 000 Kč/rok nemáte povinnost podat daňové přiznání. I pokud byste příjem zdanit musel, s využitím slevy na poplatníka (30 840 Kč/rok) byste reálně žádné daně neplatit až do výše celoročního příjmu 205 600 Kč. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání