Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #7988, Příležitostný příjem

Jak se daní příjem z smlouvy o dílo uzavřené se slovenskou firmou jako daňový rezident v ČR?

11.11.2019 Daně

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně daní z příjmů u smlouvy o dílo, která je uzavřena s firmou sídlící na Slovensku. Já daňový rezident v ČR, nejsem podnikatel, jsem zaměstnanec, jedná se o příležitostný příjem ve výši 5 000 Kč. Smlouva o dílo dle autorského zákona (slovenského). V ČR by se jednalo o příležitostný příjem, který by se nedanil, pokud tomu rozumím správně, ale jak je to, když je smlouva podepsaná s firmou se sídlem na Slovensku? Řeší to mezinárodní smlouva o zabránění dvojí zdanění, mohu tedy postupovat jako daňový rezident v ČR a nedanit, nebo se to řeší jinak? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

coby daňový rezident nemusíte tento příležitostný příjem do 30 000 Kč ročně v ČR danit.