Jak získat výpis o stavu účtu a zaplacených položkách jako ručitel?

14.10.2019 Běžný účet

Dobrý den, jsem ručitelem účtu, který má u ČS moje dcera. Neustále hradím nějaké nedoplatky, protože vždy přijde až druhá upomínka mně a dcera žádnou upomínku nedostane, přestože už byla i ve spořitelně uvést novou korespondenční adresu. Pokud se ptám telefonicky na údaje o účtu, je mi sděleno, že nemám nárok, protože nejsem majitel. Je možné abych jako ručitel dostala výpis o stavu účtu a zaplacených položkách? Za jakých je to podmínek a na jakou adresu mám adresovat žádost? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ručit můžete za úvěr (hypotéka, půjčka), ale ne za běžný účet. Možná jste spíše disponentem (máte k účtu přístup a můžete s účtem nakládat dle sjednaných dispozic). Doporučuji, abyste s dcerou obě společně navštívily nejbližší pobočku ČS a tam si vše nastavili dle vašich přání.