Pro podnikatele, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
14.10.2018 Půjčka

Dobrý den, podnikám od ledna 2018. Chtěla bych si vzít půjčku na rozšíření v podnikáni, ale nechci brát půjčky od nebankovních společnosti. Žádala jsem u několika bank, ale vždy chtějí daňové přiznáni za minuly rok nebo čtvrtletní. Budu podávat daňové přiznáni až v roce 2019. Mám už půjčku u své banky, ale víc mi už nepůjčí. Řádně splácím. Taky můžu doložit výpis z učtu. Za poslední 3 měsíce byl pohyb na účtě okolo 720 000 Kč. To značí za vyplacené faktury. Prosím poraďte mi, jak to mám udělat s doložením příjmu a obratu, abych mohla žádat o půjčku. Děkuji za brzkou odpověď. Pavla

Dobrý den,

pokud Vám vaše banka nechce půjčit více, jinde taktéž pravděpodobně nepochodíte (banky mají podobné skóringové modely). U začínajících podnikatelů se bez daňového přiznání příjem určuje velmi obtížně. Obrat na účtu je jistě nápomocen, ale bez prokazatelného zisku se čistý příjem odvozuje velmi nesnadně. Dnes je půlka října. Doporučuji vyčkat 2,5 měsíce, podat začátkem ledna řádné daňové přiznání, a pak požádat o navýšení úvěru.

Máte-li nemovitost do zástavy, můžete zkusit požádat o podnikatelský úvěr u družstevních záložen (např. NEY SD).