Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #21237, Proč mi banka zamítla žádost o úvěr?

Proč mi banka zamítla žádost o úvěr?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.4.2023 Půjčka

Dobrý den, mám dotaz. Před rokem jsem si bral hypotéku a 2 úvěry na rekonstrukci. Úvěr mi byl schválen. Po roce jsem žádal znovu a banka úvěr zamítla - důvod, že jsem rizikový. Nevím proč nikdy problém nebyl. Navštívil jsem web kolikmam.cz a stáhl si výpisy z NRKI a BRKI a skutečně jsem tam našel, že jsem rizikový. Nevím důvod. Můj finanční poradce řekl že počkáme, že se to během nějaké doby zase může změnit. Nevíte v čem by mohl být problém? A za jak dlouho se může stát, že mě registr vyhodnotí zase do skupiny A? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

hypotéku a 2 úvěry na rekonstrukci jste před rokem skutečně načerpal či nikoliv? Pokud jste tyto peníze načerpal a splácíte nyní 3 úvěry, může být vaše bonita pro schválení další půjčky nedostatečná (už tak máte velké závazky).

Pro schválení úvěru je obecně třeba:

  • mít dostatečný příjem
  • mít pracovní smlouvu ideálně na dobu neurčitou
  • nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě
  • mít čisté registry (BRKI, NRKI)