Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #16128, Proč mi nechtějí vzít dítě do školky?

Proč mi nechtějí vzít dítě do školky?, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v naší obecní školce mám přihlášenou dceru od září, bude jí 10. března 2022 3 roky. Chtěla jsem do práce už v září a nechtěli mi ji vzít ve školce, pořad se něco vymlouvaly učitelky. Chci to zkusit v lednu do práce, ale ještě to není jisté. Mohu ji dát do školky na celý den už od ledna? Nesebere mi sociálka rodičovskou? Když třeba se v práci nedohodnu, že chci dřív pracovat? Děkuji předem za pomoc

Dobrý den,

na přijetí dětí do obecních školek není právní nárok (mimo poslední předškolní třídy). Závisí to plně na kapacitě - nejdříve se berou starší děti, následně mladší. Někdo má štěstí a děti mu vezmou do školy ve 3 letech, další má smůlu a neuspěje ani ve 4 letech. Aby Vám dítě vzali již ve 2,5 letech, to by byl spíše zázrak (dítě musí být též samostatné, odplenkované, atd.).

Práce při rodičovské: do 2 let je časové omezení, kolik hodin může trávit dítě v předškolním zařízení. Od 2 let žádné omezení není (nejste omezena v podnikání či výkonu svého zaměstnání).