Prodej a nákup auta, Daně

26.8.2021 Daně

Dobry den, chci se zeptat, jelikoz jsem obycejny muz, ktery chodi do prace, zadny osvc nebo tak, normalne chodim do prace na smlouvu. Tedka jsem koupil 3 auta za dobrou cenu a dostal jsem nyni po tydnu nabidku, ze je muze nekdo odoupit. Muzu ihned vozidla prodat? Co potom vozidla? Jsou jiz tedka psana na me. Musim platiti potom nejakou dan z vydelku? Respektive kam a kolik se plati? A druhy dotaz, kolik muze clovek vlastnit vozidel behem roku? Dekuji

Dobrý den,

mezi zaměstnanci a OSVČ není v tomto ohledu žádný rozdíl. Můžete vlastnit libovolné množství aut, nakupovat je a prodávat zcela dle libosti. Při prodej auta do 1 roku od koupě se daní zisk (rozdíl prodejní a nákupní ceny).