Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #13838, Prodej akcií a daňové přiznání

Prodej akcií a daňové přiznání, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
12.4.2021 Akcie a investice

Dobrý den, v případě, že bych měl v budoucnu zájem nakoupit různé druhy akcií, platí pro mne povinnost vyhotovit si sám daňové přiznání nebo to mohu stále nechat na svém zaměstnavateli? Kromě příjmů ze zaměstnání nemám žádný vedlejší příjem, akcie bych rád držel dlouhodobě a neprodával. Děkuji

Dobrý den,

od daně z příjmu jsou osvobozeny:

  • příjmy z prodeje akcií do 100 000 Kč ročně
  • všechny příjmy z prodeje akcí, které jste držel min. 3 roky
  • Splníte-li jednu z podmínek výše, nebude nutné příjem z prodeje akcií zahrnovat do daňového přiznání.