Máme právo si vzít kuchyňskou linku s sebou do nového domu, který kupujeme?

Dobrý den, prodává se nám dům v insolvenčním řízeni, ze kterého bude věřiteli zaplacena celá částka. Stěhujeme se jinam a v novém domě není kuchyňská linka. Chtěli bychom si proto vzít svou, tu jsme si kupovali sami. Také tehdy v domě, který jsme kupovali a nyní se prodává, nebyla. Máme na ni nárok? Realitní makléř nám tvrdí, že ji tam musíme nechat. Linka je to poměrně drahá. Děkuji za radu.

Dobrý den,

přijde na to jak vysoké máte dluhy a jaký je očekávaný výnos z prodeje RD. Máte-li dluhy vyšší než činí cena RD, pak na kuchyňkou linku určitě nárok nemáte (bude prodána spolu s RD a z výtěžku se umoří dluhy). V opačném případě by šlo demontáž linky s insolvenčním správcem třeba domluvit, ale nedává to smysl. Zbylé peníze z prodeje Vám budou vyplaceny a za ty si koupíte novou linku. Stěhování staré linky by se Vám nevyplatilo. Novou a plně vybavenou linku pořídíte v Ikea i pro větší kuchyni do 100 000 Kč (kvalitou shodná s designovými studii, kde za stejnou linku platíte 2-3x více).