Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9939, Prodej nemovitosti a daň z příjmu

Splatím hypotéku ze zisku z prodeje nemovitosti – budu osvobozena od daně z příjmu?

2.5.2020 Daně

Dobrý den, pokud prodám nemovitost a peníze použiji na uspokojení vlastních bytových potřeb, ale ne že si koupím další nemovitost pro své bydlení, ale doplatím si hypotéku na své stávající bydlení, tak jsem osvobozena od daně z příjmu?

Dobrý den,

u osvobození od daně z příjmu pro výnos z prodeje nemovitosti se hovoří o nutnosti peníze z prodeje použít do roku od jejich přijetí k řešení vlastních bytových potřeb, čímž se obvykle rozumí nákup nemovitosti nebo rekonstrukce. Doplacení hypotéky na vlastní střechu nad hlavou by taktéž šlo chápat jako řešení vlastních bytových potřeb.