Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #5686, Prodej pozemku a daň z nabytí nemovitosti

Prodej pozemku a daň z nabytí nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
4.1.2019 Reality

Dobrý den, žiji s babičkou ve společné domácnosti a chtěli bychom prodat babiččin pozemek a peníze převést na mé konto (400 000 Kč). Babička konto nemá. Musí si zřizovat účet? Budu muset po převodu platit daň? Děkuji za rady Mirek

Dobrý den,

babička si účet kvůli prodeji pozemku zřizovat nemusí. Kupující složí peníze do notářské úschovy a po přepisu majitele na katastru může notář poslat peníze přímo na Váš účet (číslo účtu je třeba uvést v kupní smlouvě a smlouvě o úschově). Daň z nabytí nemovitosti (4%) platí kupující.