Co dělat, když banka po 4 letech žádá zaplacení dluhu, který nebyl uplatněn včas?

Dobrý den, minulou středu přítel obdržel od banky Fio banky exekuční upomínku na 6 500 Kč za dluh z roku 2015. Dne 25. 9. 2015 přítel zrušil u této banky běžný účet. Pracovnice udělala chybu a zrušila účet k 2.9. 2015. Oni neměli zaúčtované dva výběry z 4.9. a 10.9. 2015. Zůstatek ve výši 8 710 Kč nám přišel na nový účet až 29.9.2015. Nyní už u nich pracovnice nepracuje a výběry chtějí zaplatit po nás, i když banka uznala chybu, že bývalá pracovnice špatně zrušila účet. Můžeme se odvolat na všeobecnou promlčecí lhůtu 3 roky, když neuznáme dluh? Za celé 4 roky se nikdo z banky neozval, žádná upomínka nám nebyla zaslána. Děkuji

Dobrý den,

je-li dluh starší než 3 roky a nebyl-li doposud vymáhán, je promlčen a nelze ho vymáhat. V případném soudním řízení můžete uplatnit námitku promlčení, se kterou byste měla uspět.