Pronájem bytu a kauce, Reality

Sjednejte si hypotéku online
8.2.2023 Reality

Dobrý den, mám dotaz na úroky z kauce. Bydlíme od 27.4. 2017 a kauce byla složena ve výši 14 000 Kč. Smlouva nám bude končit 30.4.2023 a už nemáme v plánu ji prodlužovat. Na jaké úroky bychom z kauce měli nárok? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jaké úročení kauce jste si sjednali v nájemní smlouvě? Nebylo-li nic takového sjednáno, máte nárok na běžný úrok (který je nyní třeba i 4-5%, ale v roce 2017 byly sazba 0,5-1%). Pokud bych bral průměrnou sazbu 1% ročně, pak byste za 6 let měla nárok na 840 Kč.