Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12715, Provede mi zaměstnavatel roční zúčtování daní?

1) Jak požádat druhého zaměstnavatele o roční zúčtování daně při změně pracovního poměru? 2) Roční zúčtování daně u DPP s měsíčním příjmem do 10 tis. Kč: Je nutné ho žádat nebo není potřeba?

29.1.2021 Daně

Dobrý den, potřebovala bych poradit ve dvou případech daně z příjmů: 1) HPP u zaměstnavatele 1, kde bylo podepsané prohlášení, a k tomu zároveň DPP u zaměstnavatele 2 do 10 tis.Kč se srážkovou daní. Poté ukončen HPP u zaměstnavatele 1 a DPP u 2. zaměstnavatele změněna na pracovní smlouvu, tedy HPP a podepsání prohlášení zde. Je možné požádat druhého zaměstnavatele o roční zúčtování daně? 2) Pouze DPP u jednoho zaměstnavatele s měsíčním příjmem do 10 tis. Kč a podepsané prohlášení k dani. Je nutné žádat o roční zúčtování, nebo není potřeba ani zúčtování, ani daňové přiznání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

současný zaměstnavatel má povinnost Vám na přání provést roční zúčtování daní jen v případě, kdy jste neměla zdanitelné příjmy souběžně od více zaměstnavatelů. DPP do 10 000 Kč/měsíc se daní srážkovou daní a nemáte povinnost tento příjem uvádět v daňovém přiznání. Daňové přiznání máte povinnost podat v případě, kdy jste měla zdanitelné příjmy (mimo DPP do 10 000 Kč/měsíc) ve výši min. 15 000 Kč/rok.