Půjčka na investování, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
17.4.2023 Akcie a investice

Dobrý den, je mi 18 let, studuji střední školu. Obchoduji na finančních trzích strategií arbitráž s velmi nízkým rizikem ztráty a s průměrným ročním zhodnocením 35%. Posledních pár let jsem se věnoval hlavně studii o arbitráži. Tato strategie mám 5 letou historii obchodování. Nejhorší roční období vykázalo ROI 27 %. Naopak nejlepší rok 44 %. Strategii tady rozebírat nebudu. Teď k číslům -  tuto strategii obchoduji poslední 2 měsíce a vykázala zisk 64 000 Kč. Čili 32 000 Kč měsíčně. Do jaké kategorie spadá tento příjem? A jak na něj banka nahlíží při úvěrech? Mám vůbec šanci získat nějaký vyšší úvěr? Mám svůj vlastní kapitál 1 150 000 Kč. Moje náklady na život jsou nulové, jelikož bydlím u rodičů. Na bankovní účet si moc peněz neposílám (méně než 5 tisíc Kč). Chtěl bych úvěr 800 000 Kč na 8 let. Abych dotaz shrnul - do jaké kategorie patří můj příjem? Jakou kategorii mám zaškrtnout v úvěrovém formuláři? Uznává vůbec banka tento příjem, když nemám žádný jiný? Studuji kombinovaně, čili mám dostatek času, ale můžu si najít maximálně brigádu. Zvýší mi ta brigáda markantně šance na získání úvěru? Předem díky za odpověď.

Dobrý den,

zisk z investování Vám banka jako příjem při žádosti o úvěr neuzná. Obecně se počítají jen stabilní a predikovatelné příjmy, např. výplata ze zaměstnání, příjem z pronájmu nemovitosti, průměrný zdanitelný výdělek OSVČ za 1-2 zdaňovací období atd. Přestože máte investiční historii a daří se Vám, první pravidlo investování říká, že minulé výsledky nejsou zárukou výsledků budoucích. Bez příjmu ze zaměstnání (pracovní smlouva na dobu neurčitou, po uplynutí zkušební doby) Vám nikdo peníze nepůjčí. Brigády (DPP, DPČ) Vám nepomohou.

Osobně bych Vám půjčku na investice ani nedoporučoval. Investovat byste měl jen takové peníze, o které můžete přijít. Investování na páku sice existuje a část investorů ho praktikuje, ale jde o vysoce rizikovou záležitost.

Jste velmi šikovný, máte můj obdiv. Daří se Vám, to je dobře. Vydělat první milion ještě před maturitou, klobouk dolů. V investování určitě pokračujte, ale zkuste to prosím jen se svým kapitálem a ideálně ještě ne s celým (diverzifikujte, odkládejte si něco stranou na horší časy).