Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5454, Reklamace platby u platební karty

Reklamace platby u platební karty, Banka

16.11.2018 Banka

Dobrý den, dne 16.11. jsem platit letenku u společnosti Norwegian a částka mi z učtu byla stržena 2x. Je zatím v nezaúčtovaných transakcích, ale peníze mi z účtu zmizely. Daná transakce je stržena v úplně stejný čas 18:15 dne 16:11. Volal jsem na zákaznický servis Moneta Money Bank a bylo mi sděleno, že oni s tím nic neudělají. Že jednu transakci musí stornovat obchodník, tudíž Norwegian Airlines. Tak jsem šel na technickou podporu Norwegian Airlines, ale tam nám bylo řečeno, že to musíme řešit s bankou. Co s tím tedy je možné dělat? Popřípadě myslíte, že když transakci stornují, mohou se mi peníze vrátit na účet hned nebo budu čekat? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

pokud obchodník (Norwegian Airlines) dobrovolně peníze nevrátí, je třeba platbu reklamovat u své banky. Vaše banka je povinna transakci prověřit. V systému bude záznam o chybné duplicitní platbě, na základě čehož Vám banka peníze vrátí (a bude je vymáhat po obchodníkovi).