Které české banky nabízejí reverzní hypotéky a jaká je perspektiva této možnosti v budoucnosti?

Sjednejte si hypotéku online

Měl bych zájem o uzavření reverzní hypotéky. Nabízí ji v současné době některá solidní česká banka nebo je v blízkém výhledu její realizace ?

Dobrý den,

přestože dala legislativa zelenou reverzním hypotékám již před dvěma lety, doposud žádná tuzemská banka v nabídce tento produkt nemá. Banky se obávají ztráty reputace, neboť většinový názor společnosti na reverzní hypotéky je bohužel zatím negativní. Přitom jde reálně o stejný princip, jaký využívají životní pojištění a penzijní připojištění (u doživotních rent také vydělá buď senior nebo pojišťovna podle toho, kdy nastane úmrtí). Prozatím je možné v tuzemsku reverzní hypotéku sjednat pouze u nebankovních společností.