Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #23643,Revolut neodeslal platbu

Revolut neodeslal platbu, Platba

Běžný účet s bonusem 3 000 Kč
14.6.2024 Platba

Dobrý den, mohl bych se zeptat? Poslal jsem si peníze z Revolutu na osobní účet v Air Bank 31.5.2024. Revolut ukazuje, že platba byla připsána na účet banky 5.6., ale zřejmě nikde nic. Stáhl jsem potvrzení o převodu a poslal jsem do banky a že to nevidí. Revolut tvrdí, že problém řeší, ale žádné info mi neposkytuje. Můžu se zeptat, jestli je nějaká maximální zákonem stanovená lhůta na takový převod? A jestli bych mohl něco udělat, protože na platbu čekám už půl měsíce a jejich zákaznický servis je 0. Děkuji za váš čas. Hezký den přeji, Alex

Dobrý den, problém je na straně Revolutu, který musí neodeslanou platbu dohledat a peníze Vám připsat zpět na účet nebo je znovu odeslat do Air Bank. Revolut Vám nemůže potvrdit připsání platby na účet u Air Bank (není na systém Air Bank napojen). Lhůta pro připsání tuzemských plateb je max. 1 pracovní den, zákonná lhůta pro vyřízení reklamace činí 30 dnů. Revolut je ale zahraniční bankou, platby z Revolutu do českých bank jsou zahraniční (nikoliv tuzemské). Nelíbí-li se Vám zákaznický servis a/nebo přístup Revolutu, využívejte služeb jiné banky, nejlépe tuzemské.