Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14059, Roční zúčtování daní

Jak získat vrácení peněz za daňový přeplatek za rok 2020 a zda můžete podat vlastní daňové přiznání

28.4.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat ohledně daňového přiznání za rok 2020. Od 3. září jsem nastoupil do zaměstnání, do té doby jsem byl student. Daňové přiznání by mi měl podávat zaměstnavatel a v březnové výplatě (v dubnu) se mi měl vracet přeplatek na dani hlavně za měsíce co jsem byl student. Aspoň známým co byli stejně v jiném zaměstnání od doby jak já se vrátilo x tisíc. Tak se chci zeptat, zda na vrácení penez mám nárok a jestli mi můj zaměstnavatel udělal moje daňové přiznání. Popřípadě jestli si je můžu udělat já (u známé účetní) elektronicky do 1.6 2021. A není již pozdě? Děkuji predem za odpověď.

Dobrý den,

o provedení ročního zúčtování daní je třeba požádat zaměstnavatele (obvykle do 15/2) a dodat/podepsat mu všechny podklady. Chcete-li si daňové přiznání podat sám, požádejte zaměstnavatele o POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2020). Na základě POZP vyplníte daňové přiznání. Osobně můžete DP podat do konce dubna, elektronicky do konce května. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.