Rozvod, exekuce a peníze: Můžu získat zpět částku, kterou jsem platil za manželčiny dluhy?

Dobrý den, manželka si za dobu soužití 12 let vzala několik půjček které nesplácela, musel jsem to za ni platit sám, hrozila exekuce, bylo to cca něco kolem 190 000 Kč. Musel jsem oslovit banku nebo zaměstnavatele abych ty peníze sehnal. Nyni jsme v rozvodovém řízení, mám v péči dceru a každá koruna se hodí. Mám nějaké doklady o zaplacení. Je nějaká šance, že by mi část peněz mohla vrátit?

Dobrý den,

žádná šance na vrácení peněz bohužel není, protože v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně (pokud by manželka nesplácela, exekutor by obstavil i Vaši výplatu). Je to stejné jako kdybyste financoval ze 100% provoz domácnosti a při rozvodu se dožadoval navrácení peněz. I proto při výběru partnerky, resp. vstupu do manželství platí více než kdy jindy "dvakrát měř, jednou řež".