Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12853, Sleva na dani za děti

Jak uplatnit slevu na dani pro manžela pracujícího v zahraničí?

5.2.2021 Daně

Dobry den, muj manzel je cizinec ze treti zeme, ja jsem obcanka CR. Ma praci v zahranici, kde se mu i prijem dani a kde se i cca pul roku v roce nachazi, zde ma prechodny pobyt. V CR zadne prijmy nema. Muj zamestnavatel pozaduje jako podklad k nastupu do prace potvrzeni od zamestnavatele manzela o neuplatnovani naroku na slevu na dani. Co mam delat? Manzeluv zamestnavatel mi dokument v cestine nevystavi. Muzu na manzela uplatnit slevu na dani, pokud nema prijem v CR?

Dobrý den,

slevu na dani za děti může uplatnit kterýkoliv z partnerů. Pokud slevu neuplatňuje váš manžel, můžete ji uplatnit Vy. Pakliže manžel v ČR nepracuje, nemá zde příjem a neuplatňuje daňové slevy, zaškrtněte v Prohlášení poplatníka u manžela "není zaměstnán" (pak nebudete muset dokládat žádné potvrzení od zaměstnavatele manžela).