Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #15946, Slevy na dani bez příjmu

Slevy na dani bez příjmu, Daně

26.11.2021 Daně

Dobrý den, chci se zeptat ohledně uplatnění slevy z dopl. penzijního spoření.  Když nemám za celý rok žádný příjem (nejsem zaměstnaný, pečuji o člena rodiny, který má přiznaný příspěvek na péči nejvyššího stupně, a on se z tohoto příspěvku se mnou vyrovnává), tak nemám nárok na uplatnění slevy z DPS (vrácení daně)?

Dobrý den,

na slevy na dani (na poplatníka, za penzijní spoření) atd. nárok máte, ale bez zdanitelného příjmu je nemáte jak využít. Jde o slevy, tedy když pracujete a máte zdanitelný příjem, máte jak tyto slevy využít (vypočtenou daň ponížíte o slevy). Bez zdanitelného příjmu žádnou daň neplatíte, a tudíž není jak slevy uplatnit.