Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #20639, Spor s bankou v zahraničí

Spor s bankou v zahraničí, Banka

12.2.2023 Banka

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, zda existuje v ČR organizace nebo společnost, která by mi dokázala pomoci vyřešit spor s holandskou bankou. Mám v Holandsku právo na přístup k informacím? Protože se mi stále opakovaně stává, že nedostávám konkrétní odpovědi na mé otázky ze strany posudkové komise, která řeší spor v Holandsku. Jako by mi někdo z nějakého důvodu nechtěl dopředu říci jak celý proces bude vypadat, co bude následovat a jak kvalitní jsou mé důkazní materiály, jaká je promlčecí doba atd. Může banka oponovat tím, že nemohla dostatečně prokázat mou totožnost i v případě, že jsem tam byl osobně s platným občanským průkazem? Celá situace se týkala mého bankovního účtu. Nevím jestli je takový přístup v pořádku. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

české organizace (např. Finanční arbitr) chrání práva spotřebitelů na území ČR. Pro spor v Holandsku budete muset využít tamější organizace nebo vyhledat placenou pomoc (právník).