Dotaz č. 8497: Je pevně stanovena hranice pro odchod do důchodu pro ročník 1967?

Pokračování dotazu č. 8497: Velice děkuji za fundovanou odpověď. Vážně uvažuji a plánuji využití odchodu do předdůchodu, což by však bylo za cca 7-8 let. Odpracovaných let bude právě 35, takže doufám, že to ještě nezvýší. Ale můj dotaz - v současné době můj ročník 1967/žena/počet dětí může odejít do důchodu v 65 letech. Myslíte, že tato hranice je pro můj ročník již zafixovaná a nezmění se? Ještě jednou moc děkuji za možnost se poradit.

Dobrý den,

pro ročníky které mají blíže odchodu do důchodu dle současných podmínek se spíše nic měnit nebude (změny se obvykle týkají mladších, např. s věkem do 40 let), ale s jistotou Vám to nikdo zaručit nemůže.