Zapomněl jste na dluh za T-mobile z roku 2010? Je správné se bránit po deseti letech?

Dobrý den, potřeboval bych poradit, zdali se má smysl bránit. V roce 2010 jsem neuhradil 1 500 Kč za T-mobile, na toto jsem bohužel úplně zapomněl a dne 09.07. 2020 mi do schránky byl vhozen doporučený dopis (bez mého podpisu), že tato věc je již řešena ve správním řízení. Dluh se celkově vyšplhal na 6 500 Kč. Toto vše chápu, ale proč mě prostě neposlali složenku a já bych dluh zaplatil. Jak říkám, nevěděl jsem o něm a je to ze strany T-mobile jasně účelové, aby nevypršela promlčecí doba. Nechci se dluhu vyhnout, ale ozvat se někomu po deseti letech mi přijde krajně nemorální. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

můžete dát celý případ k posouzení právníkovi, zda-li již náhodou není dluh promlčen či odpovídá-li výše požadované částky např. zákonnému úroku z prodlení či jiným smluvním podmínkám. Ale může být jednodušší tyto peníze zaplatit a nic neřešit. Je otázkou, kolik času a energie chcete této záležitosti věnovat.