Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8956, Starší dluh

Starší dluh, Osobní a rodinné finance

AM

Dobrý den, prosím o radu. Dnes jsem si na poště vyzvedla doporučený dopis uvedený ještě na jméno za svobodná a korenspondovány na adresu, kde již 18 let nemám trvalý pobyt od společnosti původně Moneta auto, nyní předáno společnosti Bohemia Faktoring, a.s a dále předáno AKG legal, sro, o zaplacení původní částky 10 192 Kč, nyní 15.217 Kč do týdne na jejich účet. Prý mám dluh na leasingu z roku 2002. Je pravdou, že jsme tam smlouvu měli, ale vše bylo před léty uhrazeno a po 18 letech už bohužel žádné podklady k tomuto nemám. Nikdo semnou nekomunikuje, nikdo nic neví jak a proč. Prý mám komunikovat přes emaily, schůzku mi domluvit nemohou. Už jsem zoufalá a nevím, jak mám dále postupovat. Děkuji za Vaši odpověď.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

pokud jste si jistá že nic nedlužíte, sdělte této firmě, že celý dluh by již uhrazen. I kdyby dluh uhrazen nebyl a nikdo ho 18 let nevymáhal, došlo by k jeho promlčení.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

Jak vybrat nejlepší povinné ručení na auto i motorku? Pamatujte, že nejlevnější nemusí být nejlepší

24.2.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Bez povinného ručení se žádný majitel auta či motorky neobejde. Ze zákona ho musí mít ještě předtím, než poprvé vyjede na silnici. Jenže jak vybrat to opravdu nejlepší povinné ručení? Rozhodně se neřiďte jen podle ceny, kritérií je mnohem víc.

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

Jak správně investovat peníze: 3 základní pravidla, která vám pomohou vydělat

21.2.2020, Akcie a investice, Autor: Jan Budín

Vložit peníze do zlata, akcií nebo do nemovitostí? A jak vlastně postupovat, aby se mi investování opravdu vyplatilo? Takové otázky se honí v hlavě snad každému, kdo uvažuje o investicích. Podívejte se proto, jak správně investovat peníze, abyste minimalizovali riziko a zároveň dosáhli na zajímavé zhodnocení.

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

Elektřina zdražuje. Kdo si ročně připlatí o tisícovku více a jak to bude s cenami plynu?

20.2.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Elektřina letos podraží. Rozhodně se ale nejedná o několikaměsíční výhled a o několikakorunové zdražení, někteří navýšení pocítí už v březnu a v ročním zúčtování je nepotěší až tisícovka navíc. Kteří dodavatelé zdraží a koho se nové ceny dotknou nejvíce?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#9066, Omylem provedená platba, Platba, 25.2.2020

Dobrý den, jak mám prosím postupovat, pokud jsem zadal jednu platbu na jeden účet se stejným variabilním symbolem dvakrát ?

Dobrý den, pokud jste jednu platbu provedl omylem dvakrát a chcete peníze vrátit, je třeba kontaktovat příjemce platby a požádat ho o vrácení peněz.

D

#9065, Insolvence a odmítnutá pohledávka, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Dobrý den, když jsem šel do insolvence, měl jsem na splátky auto a další půjčky. Nyní jsem v insolvenci už rok a Home Credit dostal částku pouze z prodeje auta a že na zbytek nemá nárok. Tudíž do insolvence nebyl zahrnut a tak se chci zeptat, když bych insolvenci skončil a chtěl bych si vše proplatit normálně, jak by to bylo s tím Home Creditem děkuji za info.

Dobrý den, pokud Home Credit přihlásit do insolvence pohledávku, která byla částečně ins. správcem odmítnuta jako neopodstatněná (nebo se jednalo o příslušenství vyšší než 100% jistiny, na které se pohlíží jako na podřízenou pohledávku, která bývá v insolvenci uspokojována až jako poslední), budou i tyto dluhy po úspěšně ukončené insolvenci prominuty a nebude možné je dále po Vás vymáhat.

P

#9064, Insolvence a loterie, Exekuce a insolvence, 25.2.2020

Chtěla bych se zeptat, jestli hrozí nějaké nebezpečí popřípadě jaké, pokud jsem v insolvenci. Mám soudně danou částku, kterou každý měsíc pravidelně platím a to co mi zůstává si občas pošlu na účet, kde si vsadím Tipsport, výhry jsou minimální, pouze k možnosti sázet. Nikdy jsem výhru nevybrala ani neposlala na účet, prostředky jsou pouze na herním účtu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výhry jsou mimořádným příjmem, který byste měla odevzdávat insolvenčnímu správci. Záleží na přístupu správce - drobné výhry v řádu stokorun spíše řešit nebude, vyšší výhry ano. Sázet v insolvenci nedává příliš smysl, protože nemůžete vyhrát (buď vsazené peníze prohrajete, nebo výhru odevzdáte na umoření Vašich dluhů). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 9000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR