Jak ověřit a zjistit platnost dluhu od firmy Bohemia Factoring?

Dobrý den, přišla výzva k zaplacení dlužné částky, cca 1 800 Kč z roku 2007. Od firmy Bohemia Factoring. Požaduji to hned zaplatit, po tel. komunikaci kdy na mě tlačí o zaplacení atd, řekla jsem, že si ověřím dluh. Tak vyhrožují. Dle rozsudku od soudu mám nárok na odvolání do 15 dnů. Můj dotaz zní, jestli je tam opravdu dluh, jestli není už promlčený nebo kde mohu ověřit jestli to jen nezkouší (dle ověření recenzí na firmu). Děkuji

Dobrý den,

nemohu tušit, jestli jste někomu v roce 2007 dlužila 1 800 Kč či nikoliv a jaký byl případně průběh vymáhání v letech 2007-2021. Nejprve sama popřemýšlejte, zdali jste tento dluh v roce 2007 opravdu měla. Pokud ano, stále mohl být dluh již promlčen v rámci objektivní a subjektivní promlčecí lhůty (3-10 let), nebyl-li v mezičase vymáhán. Doporučuji případně vyhledat odbornou právní pomoc. Právník Vám za úplatu vše přezkoumá a sepíše případné odvolání.