Jak zjistit platbu za zástavní právo na dům, když není žádné potvrzení?

19.10.2020 Běžný účet

Dobrý den, rodiče zdědili dům a je na něm zástavní právo smluvní. Bratr mé matky který jsi půjčil peníze od firmy a dal do zástavy dům rodičů nemá žádné potvrzení, že peníze firmě splatil a ani neví přes kterou banku peníze posílal před 20 lety. Jsou nějaké možnosti jak zjistit a dohledat platbu, přes kterou to bylo zaplaceno ? Děkuji

Dobrý den,

banky jsou ze zákona povinny archivovat data pouze 10 let zpětně, ale můžete zkusit poptat starší výpis z účtu u banky, ze které byla splátka dluhu hrazena.